З 20 по 23 лютого 2024р. на базі СумДУ проходить ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. 20 лютого відбулося засідання секції «Математика. Статистика. Прикладна математика». Журі було представлено 14 постерних доповідей, а також 14 виступів на конференції, де майбутні науковці захищали свої науково-дослідні роботи. Учні вибороли 10 призових місць. Головою журі даної секції є  доктор фізико-математичних наук, в.о. завідувача кафедри математичного аналізу і методів оптимізації,  професор Ірина Шуда.


В грудні відбулися 2 засідання математичного гуртка студентів, який очолює к.ф.-м.н, доцент Жиленко Т.І.

Розглядали теми:

  1. Твердження математичної логіки з «піску в пустелі» (9.12.2023),
  2. Арифметика через призму динамічних лабіринтів (23.12.2023).

Запрошуємо всіх бажаючих прийняти участь в роботі математичного гуртка в лютому 2024 р.

У першій частині семінару розповідалось про історію розвитку теорії чисел, про видатних математиків,  які розвивали  теорію і методи числення.

Друга частина семінару була присвячена прикладному застосуванню теорії про ділення з остачею, про принцип дії сортувальних і продовольчих автоматів.

 

 

 

14.10.2023 відбулася настановна лекція з математики на тему «Математична логіка в езастосунках» для слухачів МАН Сумського територіального відділ

Викладач кафедри, Жиленко Т. І., взяла активну участь у допомозі "Жовто-блакитному хресту" у зборі коштів на підтримку ЗСУ на "День України 2023" у Кельні, Німеччина.

 

 

 

 

У роботі гуртка взяло участь 20 учасників. На занятті обговорювали завдання олімпіад з математики європейських ЗВО 2023 року. Студенти підготували завдання з тієї країни, де зараз перебувають, як ПО.

У Словенії 17-21 квітня відбулася European Girls’ Mathematical Olympiad. Титул найкращої команди вдалося вибороти українським дівчатам.

Як повідомили організатори заходу, загалом в олімпіаді взяли участь 213 дівчат-математиків та 54 команди з країн Європи. Найвищі бали вдалося отримати 14 учасницям, а "золото" у командному заліку виборола збірна України.

Олімпіада тривала два дні. У кожен із конкурсних днів учасниці мали по три задачі, на розв’язання яких було чотири з половиною години. Команда кожної країни складалася з чотирьох учасниць. За індивідуальними показниками українські дівчата показали наступний результат:

Поліна Геник – 42 бали, абсолютний результат ("золото");
Ірина Романюк – 37 балів ("срібло");
Євгенія Франкевич – 37 балів ("срібло");
Марина Спектрова – 36 балів ("срібло").

Європейська математична олімпіада з математики відбувається кожного року, тож перемога української команди – це великий внесок у престиж української школи математики.

EGMO2023

18 грудня 2022 року  відбулася заключна у цьому році настановча сесія МАН Сумського територіального відділення секція "Математика"

З доповіддю "Нетранзитивність в іграх, теорема про неможливість" виступила доцент кафедри, к. ф.-м. наук Жиленко Т.І.

В рамках роботи по програмі наукового стажування "Спільне формування вчителів - формування цифрових технологій за допомогою інформатики в стійкий спосіб (GeLb-Dlng)",  доцент кафедри, к.ф.-м.н. Жиленко Т.І. впродовж осіннього семестру відвідувала курс лекцій з інформатики професора Єнса Галленбахера із Університету Йогана Гутенберга (Майнц, Німеччина).

Викладачі кафедри Білоус Олена Анатоліївна та Кравченко Юлія Анатоліївна з 27 червня по 5 серпня 2022 р. успішно пройшли науково-педагогічне онлайн стажування,  що було організовано на базі Духовної Академії Університету Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві (UKSW) спільно із Інститутом Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці (IIASC).

Метою заходу було ознайомлення із європейськими підходами щодо питання наукового плагіату і популяризація академічної доброчесності. За результатами стажування представлено роботу  у збірнику науково-педагогічних праць учасників стажування. Ознайомитись із роботою можна за посиланням https://www.iiasc.org/wp-content/uploads/2022/09/%D0%B7%D0%B1%D1%96%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%BA-06.09.22-2.pdf

Доцент кафедри, к.ф.-м.н. Жиленко Т.І. розпочала роботу по програмі наукового стажування "Спільне формування вчителів – формування цифрових технологій за допомогою інформатики в стійкий спосіб (GeLb-DIng)", яка є спільним проектом в рамках трьох німецьких університетів: Саарландського університету, Університету Кельну та Університету Йоганна Гутенберга (Майнц).

Під час наукового дослідження заплановано проведення математичного аналізу і вдосконалення існуючого рекурсивного принципу дії програмного забезпечення «Register-Maschine», поступове ознайомлення школярів і студентів з принципами роботи рекурсії, створення навчально-методичного комплексу для набуття компетенцій впевненого створювача програмного забезпечення.

Інтерактивні, комунікативні формати навчання процвітають завдяки різноманітним дискусіям, яких важко досягти з невеликими когортами. Це особливо проблематично, коли йдеться про програми отримання ступеню, у яких навички спілкування є частиною набуття кваліфікації. Одне з рішень полягає в тому, щоб об’єднати когорти однакових курсів у різних університетах, використовувати цифрові інструменти та об’єднати необхідний досвід навчання та досліджень. Це пілотується для дидактичних заходів у професії викладача інформатики. Оцифрування тут давно розглядається як подвійність інструменту та змісту; для дистанційного навчання існують креативні та інтерактивні моделі передового досвіду. Члени когорти також стають послами цифровізації для своїх колег. Завдяки загальнонаціональним чітким специфікаціям KMK щодо технічних і дидактичних навичок, які необхідно отримати, курси формально урівнюються. З точки зору змісту, розроблені спільні заходи, формат структурно закріплений за межами періоду проекту, також для того, щоб дати можливість іншим університетам брати участь і, таким чином, викладати інформатику та математику на спільній основі в першу чергу.

З метою підготовки випускників до складання зовнішнього незалежного оцінювання Сумський держаний університет разом з Департаментом довузівської підготовки в січні-лютому 2022 р. для випускників шкіл м. Суми та області проводить серію тренувальних тестувань на базі університету та в онлайн-форматі.

Шановні студенти та викладачі!

 Розпочалася підготовка до участі в студентській конференції "Перший крок у науку 2022".

Шановні першокурсники!

Кафедра" Математичного аналізу і методів оптимізації"

вітає вас з початком студентського життя!

 

Бажаємо успіхів у навчанні!

 

23 березня стартував ІІ етап Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2021 році.

 

В цьому році він проводився в дистанційному режимі, захист відбувся на базі Сумського державного університету.

18 лютого 2021 року відбувся онлайн-вебінар для учнів шкіл області, організований департаментом довузівської підготовки  Сумського  державного університету та кафедрою математичного аналізу і методів оптимізації.

З метою підготовки майбутніх абітурієнтів в умовах карантину  до складання зовнішнього незалежного оцінювання Сумський держаний університет  надав можливість учням міста Суми та Сумської області скласти пробний тест з математики на платформі zno.sumdu.edu.ua

На кафедрі математичного аналізу завершено перший цикл роботи математичного гуртка. Підсумкове заняття мало назву "Новорічний математичний карнавал".

Розташування

Кафедра математичного аналізу
і методів оптимізації:

Сумський державний університет
Україна, м. Суми,
вул. Харківська, 116,
Корпус Н; каб.: Н-202, Н-205

Контактна інформація

Телефон: +38 (0542) 68-77-58

Email: info@maimo.sumdu.edu.ua
           maimo.sumdu.edu.ua@gmail.com