У Словенії 17-21 квітня відбулася European Girls’ Mathematical Olympiad. Титул найкращої команди вдалося вибороти українським дівчатам.

Як повідомили організатори заходу, загалом в олімпіаді взяли участь 213 дівчат-математиків та 54 команди з країн Європи. Найвищі бали вдалося отримати 14 учасницям, а "золото" у командному заліку виборола збірна України.

Олімпіада тривала два дні. У кожен із конкурсних днів учасниці мали по три задачі, на розв’язання яких було чотири з половиною години. Команда кожної країни складалася з чотирьох учасниць. За індивідуальними показниками українські дівчата показали наступний результат:

Поліна Геник – 42 бали, абсолютний результат ("золото");
Ірина Романюк – 37 балів ("срібло");
Євгенія Франкевич – 37 балів ("срібло");
Марина Спектрова – 36 балів ("срібло").

Європейська математична олімпіада з математики відбувається кожного року, тож перемога української команди – це великий внесок у престиж української школи математики.

EGMO2023